TMS320C6211BGFN180
- 제조업체 부품 번호:
- TMS320C6211BGFN180
- 설명의 일부:
- DIGITAL SIGNAL PROCESSOR, 32-BIT
- Clock Rate :
- 180MHz
- Interface :
- Host Interface, McBSP
- Non-Volatile Memory :
- External
- On-Chip RAM :
- 72kB
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 90°C (TC)
- Package / Case :
- 256-BGA
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 256-BGA (27x27)
- Voltage - Core :
- 1.80V
- Voltage - I/O :
- 3.30V