TSW-126-26-G-D
제조업체 부품 번호:
TSW-126-26-G-D
제조업체/브랜드:
Samtec, Inc.
설명의 일부:
CONN HEADER VERT 52POS 2.54MM
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Samtec, Inc.
제품 카테고리 :
헤더, 수 핀
Connector Type :
Header
Contact Finish - Mating :
Gold
Contact Finish - Post :
Gold
Contact Finish Thickness - Mating :
10.0µin (0.25µm)
Contact Length - Mating :
0.230" (5.84mm)
Contact Length - Post :
0.126" (3.20mm)
Contact Material :
Phosphor Bronze
Contact Shape :
Square
Contact Type :
Male Pin
Current Rating (Amps) :
Fastening Type :
Push-Pull
Features :
Ingress Protection :
Insulation Color :
Black
Insulation Height :
0.100" (2.54mm)
Insulation Material :
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
52
Number of Positions Loaded :
All
Number of Rows :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Overall Contact Length :
0.456" (11.58mm)
Pitch - Mating :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing - Mating :
0.100" (2.54mm)