DM385AAAR11F
제조업체 부품 번호:
DM385AAAR11F
제조업체/브랜드:
Texas Instruments
설명의 일부:
IC DGTL MEDIA PROCESSOR 609FCBGA
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Texas Instruments
제품 카테고리 :
DSP(디지털 신호 프로세서)
Clock Rate :
970MHz
Interface :
I²C, IrDA, Ethernet, McASP, PCI, SD, SPI, UART/USART, USB
Mounting Type :
Surface Mount
Non-Volatile Memory :
ROM (48kB)
On-Chip RAM :
640kB
Operating Temperature :
0°C ~ 95°C (TJ)
Package / Case :
609-LFBGA, FCBGA
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
609-FCBGA (16x16)
Type :
Digital Media System-on-Chip (DMSoC)
Voltage - Core :
1.1V, 1.2V, 1.35V
Voltage - I/O :
1.35V, 1.5V, 1.8V, 3.3V