PCD200-24-SB-N-100
제조업체 부품 번호:
PCD200-24-SB-N-100
제조업체/브랜드:
Amphenol Wilcoxon Sensing Technologies
설명의 일부:
PROCESS CONTROL DISPLAY
재고 상태:
2
제조사 :
제품 카테고리 :
패널 미터
Display Characters - Height :
0.600" (15.20mm), 0.460" (11.68mm)
Display Type :
LED - Red Characters
Features :
Ingress Protection :
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Measuring Range :
0 ~ 20mA, ±10VDC
Measuring Type :
Process
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Characters Per Row :
6, 6
Output Type :
Panel Cutout Dimensions :
Product Status :
Active
Termination Style :
Screw Terminal
Type :
Process Meter
Voltage - Supply :
12 ~ 24VDC