QJ4016NH3RP
- 제조업체 부품 번호:
- QJ4016NH3RP
- 제조업체/브랜드:
- Littelfuse
- 설명의 일부:
- ALTERNISTOR TRIAC 16A TO263
- 재고 상태:
- 456
- 제조사 :
- Littelfuse
- 제품 카테고리 :
- TRIAC
- Configuration :
- Single
- Current - Gate Trigger (Igt) (Max) :
- 20 mA
- Current - Hold (Ih) (Max) :
- 35 mA
- Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) :
- 167A, 200A
- Current - On State (It (RMS)) (Max) :
- 16 A
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- TO-263 (D²Pak)
- Triac Type :
- Alternistor - Snubberless
- Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) :
- 1.3 V
- Voltage - Off State :
- 400 V