QJ8010RH3TP
- 제조업체 부품 번호:
- QJ8010RH3TP
- 제조업체/브랜드:
- Littelfuse
- 설명의 일부:
- TRIAC ALTERNISTOR 800V 10A TO220
- 제조사 :
- Littelfuse
- 제품 카테고리 :
- TRIAC
- Configuration :
- Single
- Current - Gate Trigger (Igt) (Max) :
- 10 mA
- Current - Hold (Ih) (Max) :
- 15 mA
- Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) :
- 100A, 120A
- Current - On State (It (RMS)) (Max) :
- 10 A
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- TO-220-3
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- TO-220AB
- Triac Type :
- Alternistor - Snubberless
- Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) :
- 1.3 V
- Voltage - Off State :
- 800 V