L2C2-40901204E1300
제조업체 부품 번호:
L2C2-40901204E1300
제조업체/브랜드:
Lumileds
설명의 일부:
LED COB LUXEON WHT RECT 4000K
재고 상태:
95
제조사 :
Lumileds
제품 카테고리 :
COB, 엔진, 모듈, 스트립
CCT (K) :
4000K 3-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Neutral
Configuration :
Rectangle
CRI (Color Rendering Index) :
90
Current - Max :
900mA
Current - Test :
450mA
Features :
Height :
1.50mm
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
13.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
120 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
1883lm (Typ)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
20.00mm L x 24.00mm W
Temperature - Test :
85°C
Type :
Chip On Board (COB)
Viewing Angle :
115°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
35V