L2C5-40801203E0900
- 제조업체 부품 번호:
- L2C5-40801203E0900
- 제조업체/브랜드:
- Lumileds
- 설명의 일부:
- LED COB LUXEON WHT RECT 4000K
- 재고 상태:
- 416
- 제조사 :
- Lumileds
- 제품 카테고리 :
- COB, 엔진, 모듈, 스트립
- CCT (K) :
- 4000K 3-Step MacAdam Ellipse
- Color :
- White, Neutral
- Configuration :
- Rectangle
- CRI (Color Rendering Index) :
- 80
- Current - Max :
- 600mA
- Current - Test :
- 300mA
- Features :
- Height :
- 1.50mm
- Lens Type :
- Flat
- Light Emitting Surface (LES) :
- 9.00mm Dia
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- 146 lm/W
- Luminous Flux @ Current/Temperature :
- 1514lm (Typ)
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 16.00mm L x 19.00mm W
- Temperature - Test :
- 85°C
- Type :
- Chip On Board (COB)
- Viewing Angle :
- 115°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 34.5V