X9259TS24I-2.7
제조업체 부품 번호:
X9259TS24I-2.7
제조업체/브랜드:
Xicor-Division of Intersil
설명의 일부:
X9259 - DIGITAL POTENTIOMETER
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Xicor-Division of Intersil
제품 카테고리 :
디지털 전위차계
Configuration :
Potentiometer
Digi-Key Programmable :
Not Verified
Features :
Selectable Address
Interface :
I²C
Memory Type :
Non-Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
4
Number of Taps :
256
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Product Status :
Obsolete
Resistance (Ohms) :
100k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) :
300 (Max)
Supplier Device Package :
24-SOIC
Taper :
Linear
Temperature Coefficient (Typ) :
±300ppm/°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Supply :
2.7V ~ 5.5V