DZ23C6V2-E3-18
제조업체 부품 번호:
DZ23C6V2-E3-18
제조업체/브랜드:
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
설명의 일부:
DIODE ZENER 6.2V 300MW SOT23
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
제품 카테고리 :
제너 다이오드 어레이
Configuration :
1 Pair Common Cathode
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 2 V
Impedance (Max) (Zzt) :
10 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max :
300 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOT-23-3
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
6.2 V