TPL8002-25PWR
- 제조업체 부품 번호:
- TPL8002-25PWR
- 제조업체/브랜드:
- Texas Instruments
- 설명의 일부:
- IC DGT POT 2.5KOHM 64TAP 16TSSOP
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- Texas Instruments
- 제품 카테고리 :
- 디지털 전위차계
- Configuration :
- Potentiometer
- Digi-Key Programmable :
- Not Verified
- Features :
- Interface :
- Parallel
- Memory Type :
- Volatile
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Circuits :
- 2
- Number of Taps :
- 64
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
- Product Status :
- Active
- Resistance (Ohms) :
- 2.5k
- Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) :
- 420 (Max)
- Supplier Device Package :
- 16-TSSOP
- Taper :
- Logarithmic
- Temperature Coefficient (Typ) :
- Tolerance :
- ±30%
- Voltage - Supply :
- ±2.5V ~ 4V