X9420YS16-2.7
- 제조업체 부품 번호:
- X9420YS16-2.7
- 제조업체/브랜드:
- Xicor-Division of Intersil
- 설명의 일부:
- DIGIPOT, 64 PSTN
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- Xicor-Division of Intersil
- 제품 카테고리 :
- 디지털 전위차계
- Configuration :
- Potentiometer
- Digi-Key Programmable :
- Not Verified
- Features :
- Selectable Address
- Interface :
- SPI
- Memory Type :
- Non-Volatile
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Circuits :
- 1
- Number of Taps :
- 64
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C
- Package / Case :
- 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
- Product Status :
- Obsolete
- Resistance (Ohms) :
- 2.5k
- Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) :
- 150
- Supplier Device Package :
- 16-SOIC
- Taper :
- Linear
- Temperature Coefficient (Typ) :
- ±300ppm/°C
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Supply :
- ±2.7V ~ 5.5V