X9116WM8Z-2.7
- 제조업체 부품 번호:
- X9116WM8Z-2.7
- 제조업체/브랜드:
- Intersil
- 설명의 일부:
- DIGIPOT, 16 PSTN
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- Intersil
- 제품 카테고리 :
- 디지털 전위차계
- Configuration :
- Potentiometer
- Digi-Key Programmable :
- Not Verified
- Features :
- Interface :
- Up/Down (U/D, INC, CS)
- Memory Type :
- Non-Volatile
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Circuits :
- 1
- Number of Taps :
- 16
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C
- Package / Case :
- 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
- Product Status :
- Obsolete
- Resistance (Ohms) :
- 10k
- Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) :
- 400
- Supplier Device Package :
- 8-MSOP
- Taper :
- Linear
- Temperature Coefficient (Typ) :
- ±300ppm/°C
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Supply :
- 2.7V ~ 5.5V