1338AC-18SRGI8
- 제조업체 부품 번호:
- 1338AC-18SRGI8
- 설명의 일부:
- IC RTC CLK/CALENDAR I2C 16SOIC
- Current - Timekeeping (Max) :
- 2µA @ 3.3V
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
- Supplier Device Package :
- 16-SOIC
- Voltage - Supply :
- 1.8V ~ 5.5V
- Voltage - Supply, Battery :
- 1.3V ~ 3.7V