1338-18DVGI8
- 제조업체 부품 번호:
- 1338-18DVGI8
- 설명의 일부:
- IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8MSOP
- Current - Timekeeping (Max) :
- 2µA @ 3.3V
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
- Supplier Device Package :
- 8-MSOP
- Voltage - Supply :
- 1.8V ~ 5.5V
- Voltage - Supply, Battery :
- 1.3V ~ 3.7V