X1228S14I-2.7
- 제조업체 부품 번호:
- X1228S14I-2.7
- 설명의 일부:
- IC RTC CLK/CALENDAR I2C 14SOIC
- Current - Timekeeping (Max) :
- 10µA ~ 20µA @ 2.7V ~ 5V
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Supplier Device Package :
- 14-SOIC
- Time Format :
- HH:MM:SS (12/24 hr)
- Voltage - Supply :
- 2.7V ~ 5.5V
- Voltage - Supply, Battery :
- 1.8V ~ 5.5V