X1228S14-2.7T1
- 제조업체 부품 번호:
- X1228S14-2.7T1
- 제조업체/브랜드:
- Renesas Electronics Corporation
- 설명의 일부:
- IC RTC CLK/CALENDAR I2C 14SOIC
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- 제품 카테고리 :
- 실시간 클럭
- Current - Timekeeping (Max) :
- 10µA ~ 20µA @ 2.7V ~ 5V
- Date Format :
- YY-MM-DD-dd
- Digi-Key Programmable :
- Not Verified
- Features :
- Alarm, Leap Year, Supervisor, Watchdog Timer
- Interface :
- I²C, 2-Wire Serial
- Memory Size :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C
- Package / Case :
- 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 14-SOIC
- Time Format :
- HH:MM:SS (12/24 hr)
- Type :
- Clock/Calendar
- Voltage - Supply :
- 2.7V ~ 5.5V
- Voltage - Supply, Battery :
- 1.8V ~ 5.5V