S-35390A-J8T1G
- 제조업체 부품 번호:
- S-35390A-J8T1G
- 제조업체/브랜드:
- ABLIC
- 설명의 일부:
- IC RTC CLOCK/CALENDAR I2C 8SOP
- 제조사 :
- ABLIC
- 제품 카테고리 :
- 실시간 클럭
- Current - Timekeeping (Max) :
- 0.93µA ~ 1.1µA @ 3V ~ 5V
- Date Format :
- YY-MM-DD-dd
- Digi-Key Programmable :
- Not Verified
- Features :
- Alarm, Leap Year
- Interface :
- I²C, 2-Wire Serial
- Memory Size :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 8-SOP-J
- Time Format :
- HH:MM:SS (12/24 hr)
- Type :
- Clock/Calendar
- Voltage - Supply :
- 1.3V ~ 5.5V