DS1315-33
- 제조업체 부품 번호:
- DS1315-33
- 제조업체/브랜드:
- Analog Devices, Inc.
- 설명의 일부:
- IC RTC PHANTOM CHIP PAR 16DIP
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- Analog Devices, Inc.
- 제품 카테고리 :
- 실시간 클럭
- Current - Timekeeping (Max) :
- 1.1mA @ 3.3V
- Date Format :
- YY-MM-DD-dd
- Digi-Key Programmable :
- Not Verified
- Features :
- Leap Year
- Interface :
- Parallel
- Memory Size :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C
- Package / Case :
- 16-DIP (0.300", 7.62mm)
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 16-PDIP
- Time Format :
- HH:MM:SS:hh (12/24 hr)
- Type :
- Phantom Time Chip
- Voltage - Supply :
- 3V ~ 3.6V
- Voltage - Supply, Battery :
- 2.5V ~ 3.7V