ISL12029IB27Z
- 제조업체 부품 번호:
- ISL12029IB27Z
- 설명의 일부:
- IC RTC CLK/CALENDAR I2C 14SOIC
- Current - Timekeeping (Max) :
- 10µA ~ 20µA @ 2.7V ~ 5.5V
- Features :
- Alarm, EEPROM, Leap Year, Supervisor, Watchdog Timer
- Interface :
- I²C
- Memory Size :
- 512B
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Supplier Device Package :
- 14-SOIC
- Voltage - Supply :
- 2.7V ~ 5.5V
- Voltage - Supply, Battery :
- 1.8V ~ 5.5V