M48T35Y-70MH1F
제조업체 부품 번호:
M48T35Y-70MH1F
제조업체/브랜드:
STMicroelectronics
설명의 일부:
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 28SOH
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
STMicroelectronics
제품 카테고리 :
실시간 클럭
Current - Timekeeping (Max) :
2mA @ 4.75V ~ 5.5V
Date Format :
YY-MM-DD-dd
Digi-Key Programmable :
Not Verified
Features :
Leap Year
Interface :
Parallel
Memory Size :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Package / Case :
28-SOP (0.350", 8.89mm Width) with SNAPHAT Sockets
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
28-SOH
Time Format :
HH:MM:SS (24 hr)
Type :
Clock/Calendar
Voltage - Supply :
4.5V ~ 5.5V