E5CS-RTU-W AC100-240
제조업체 부품 번호:
E5CS-RTU-W AC100-240
제조업체/브랜드:
Omron Automation
설명의 일부:
CONTROL TEMP RELAY OUT 100-240V
재고 상태:
1
제조사 :
Omron Automation
제품 카테고리 :
컨트롤러 - 프로세스, 온도
Communications :
Control Method :
On/Off, Proportional (PID)
Display Characters - Height :
0.531" (13.50mm)
Display Type :
LED - Red Characters
Features :
Sensor Fault Detection
Ingress Protection :
IP50 - Dust Protected
Input Range :
-99°C ~ 1700°C
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Characters Per Row :
3.5
Output Type :
Relay
Panel Cutout Dimensions :
Square - 45.00mm x 45.00mm
Product Status :
Active
Termination Style :
Plug In, 8 Pin (Octal)
Type :
Temperature Controller (RTD, Type J, K, L, N, R, T, U)
Voltage - Supply :
100 ~ 240VAC