AKT4H1131001
제조업체 부품 번호:
AKT4H1131001
제조업체/브랜드:
Panasonic
설명의 일부:
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Panasonic
제품 카테고리 :
컨트롤러 - 프로세스, 온도
Communications :
RS-485 (Modbus)
Control Method :
On/Off, Proportional (PID)
Display Characters - Height :
0.472" (12.00mm), 0.240" (6.00mm)
Display Type :
LED - Dual Color Characters
Features :
Ingress Protection :
IP66 - Dust Tight, Water Resistant
Input Range :
-200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Characters Per Row :
4, 4
Output Type :
Analog, Relay
Panel Cutout Dimensions :
Square - 45.00mm x 45.00mm
Product Status :
Active
Termination Style :
Screw Terminal
Type :
Process, Temperature Controller (RTD, Type B, C, E, J, K, N, PLII, R, S, T)
Voltage - Supply :
100 ~ 240VAC