MT58L256V36PS-6TR
제조업체 부품 번호:
MT58L256V36PS-6TR
제조업체/브랜드:
Micron Technology
설명의 일부:
IC SRAM 8MBIT PARALLEL 100TQFP
재고 상태:
32,100
제조사 :
Micron Technology
제품 카테고리 :
메모리
Access Time :
3.5 ns
Clock Frequency :
166 MHz
Memory Format :
SRAM
Memory Interface :
Parallel
Memory Organization :
256K x 36
Memory Size :
8Mbit
Memory Type :
Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :
100-LQFP
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
100-TQFP (14x20.1)
Technology :
SRAM - Standard
Voltage - Supply :
3.135V ~ 3.6V