AS4C1G16D4-062BCN
제조업체 부품 번호:
AS4C1G16D4-062BCN
제조업체/브랜드:
Alliance Memory, Inc.
설명의 일부:
IC DRAM 16GBIT PARALLEL 96FBGA
재고 상태:
161
제조사 :
Alliance Memory, Inc.
제품 카테고리 :
메모리
Access Time :
19 ns
Clock Frequency :
1.6 GHz
Memory Format :
DRAM
Memory Interface :
Parallel
Memory Organization :
1G x 16
Memory Size :
16Gbit
Memory Type :
Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
0°C ~ 95°C (TC)
Package / Case :
96-TFBGA
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
96-FBGA (9x13)
Technology :
SDRAM - DDR4
Voltage - Supply :
1.14V ~ 1.26V