AS6C4016-55ZIN
- 제조업체 부품 번호:
- AS6C4016-55ZIN
- 제조업체/브랜드:
- Alliance Memory, Inc.
- 설명의 일부:
- IC SRAM 4MBIT PARALLEL 44TSOP II
- 제조사 :
- Alliance Memory, Inc.
- 제품 카테고리 :
- 메모리
- Access Time :
- 55 ns
- Clock Frequency :
- Memory Format :
- SRAM
- Memory Interface :
- Parallel
- Memory Organization :
- 256K x 16
- Memory Size :
- 4Mbit
- Memory Type :
- Volatile
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 44-TSOP (0.400", 10.16mm Width)
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 44-TSOP II
- Technology :
- SRAM - Asynchronous
- Voltage - Supply :
- 2.7V ~ 5.5V