PQ50/50-3C95
제조업체 부품 번호:
PQ50/50-3C95
제조업체/브랜드:
FERROXCUBE
설명의 일부:
FERRITE CORE 2PC SET
재고 상태:
1,188
제조사 :
FERROXCUBE
제품 카테고리 :
페라이트 코어
Core Factor (ΣI/A) mm-1 :
Core Type :
PQ
Diameter :
Effective Area (Ae) mm² :
Effective Length (le) mm :
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ :
Effective Permeability (µe) :
Finish :
Uncoated
Gap :
Height :
1.969" (50.00mm)
Inductance Factor (Al) :
Initial Permeability (µi) :
Length :
2.008" (51.00mm)
Material :
3C95
Minimum Core Cross Section (Amin) mm² :
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
PQ 50 x 50
Tolerance :
Width :
1.260" (32.00mm)