B65611T0250G048
제조업체 부품 번호:
B65611T0250G048
제조업체/브랜드:
EPCOS (TDK)
설명의 일부:
FERRITE CORE P 250NH N48 2PCS
재고 상태:
553
제조사 :
EPCOS (TDK)
제품 카테고리 :
페라이트 코어
Core Factor (ΣI/A) mm-1 :
0.26
Core Type :
P (Pot Core)
Diameter :
1.417" (36.00mm)
Effective Area (Ae) mm² :
202
Effective Length (le) mm :
52
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ :
10500
Effective Permeability (µe) :
51
Finish :
Uncoated
Gap :
Gapped
Height :
0.433" (11.00mm)
Inductance Factor (Al) :
250 nH
Initial Permeability (µi) :
Length :
Material :
N48
Minimum Core Cross Section (Amin) mm² :
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
P 36 x 22
Tolerance :
±2%