1589H24C1
제조업체 부품 번호:
1589H24C1
제조업체/브랜드:
Hammond Manufacturing
설명의 일부:
POWER STRIP 24" 20A 8OUT 6'CR
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Hammond Manufacturing
제품 카테고리 :
배전, 서지 보호기
AC Outlets :
8
Approval Agency :
CSA, UL
Connector - AC Input :
NEMA L5-20P
Connector - AC Output :
NEMA 5-20R
Cord Length :
6' (1.83m)
Current - Max :
20A
Energy :
Features :
Housing Material :
Aluminum
Media Lines Protected :
Mounting Type :
Bench, Rack, Wall
Overload Protection :
Circuit Breaker(s)
Product Status :
Active
Region Utilized :
North America
Type :
PDU (Power Distribution Unit)
Voltage - Input :
120V