1589H42C1
- 제조업체 부품 번호:
- 1589H42C1
- 제조업체/브랜드:
- Hammond Manufacturing
- 설명의 일부:
- POWER STRIP 42" 20A 7OUT 6'CR
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- Hammond Manufacturing
- 제품 카테고리 :
- 배전, 서지 보호기
- AC Outlets :
- 7
- Approval Agency :
- CSA, UL
- Connector - AC Input :
- NEMA L5-20P
- Connector - AC Output :
- NEMA 5-20R
- Cord Length :
- 6' (1.83m)
- Current - Max :
- 20A
- Energy :
- Features :
- Housing Material :
- Aluminum
- Media Lines Protected :
- Mounting Type :
- Bench, Rack, Wall
- Overload Protection :
- Circuit Breaker(s)
- Product Status :
- Active
- Region Utilized :
- North America
- Type :
- PDU (Power Distribution Unit)
- Voltage - Input :
- 120V