NTE74HCT14T
- 제조업체 부품 번호:
- NTE74HCT14T
- 제조업체/브랜드:
- NTE Electronics, Inc.
- 설명의 일부:
- IC INV SCHMITT 6CH 1-IN 14SOIC
- 재고 상태:
- 728
- 제조사 :
- NTE Electronics, Inc.
- 제품 카테고리 :
- 게이트 및 인버터
- Current - Output High, Low :
- 4.8mA, 4.8mA
- Current - Quiescent (Max) :
- 10 µA
- Features :
- Schmitt Trigger
- Input Logic Level - High :
- 1.2V ~ 2.1V
- Input Logic Level - Low :
- 0.5V ~ 1.4V
- Logic Type :
- Inverter
- Max Propagation Delay @ V, Max CL :
- 25ns @ 5V, 50pF
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Circuits :
- 6
- Number of Inputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 14-SOIC
- Voltage - Supply :
- 4.5V ~ 5.5V