SN74HCS72DR
- 제조업체 부품 번호:
- SN74HCS72DR
- 제조업체/브랜드:
- Texas Instruments
- 설명의 일부:
- IC LOGIC GATES
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- Texas Instruments
- 제품 카테고리 :
- 플립 플롭
- Clock Frequency :
- 74 MHz
- Current - Output High, Low :
- 7.8mA, 7.8mA
- Current - Quiescent (Iq) :
- 2 µA
- Function :
- Set(Preset) and Reset
- Input Capacitance :
- 5 pF
- Max Propagation Delay @ V, Max CL :
- 15ns @ 6V, 50pF
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Bits per Element :
- 2
- Number of Elements :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Output Type :
- Complementary
- Package / Case :
- 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 14-SOIC
- Trigger Type :
- Negative Edge
- Type :
- D-Type
- Voltage - Supply :
- 2V ~ 6V