CD74HCT173M96
- 제조업체 부품 번호:
- CD74HCT173M96
- 제조업체/브랜드:
- Harris Corporation
- 설명의 일부:
- IC FF D-TYPE SNGL 4BIT 16SOIC
- 제조사 :
- Harris Corporation
- 제품 카테고리 :
- 플립 플롭
- Clock Frequency :
- 60 MHz
- Current - Output High, Low :
- 6mA, 6mA
- Current - Quiescent (Iq) :
- 8 µA
- Function :
- Master Reset
- Input Capacitance :
- 10 pF
- Max Propagation Delay @ V, Max CL :
- 40ns @ 4.5V, 50pF
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Bits per Element :
- 4
- Number of Elements :
- 1
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C (TA)
- Output Type :
- Tri-State, Non-Inverted
- Package / Case :
- 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 16-SOIC
- Trigger Type :
- Positive Edge
- Type :
- D-Type
- Voltage - Supply :
- 4.5V ~ 5.5V