SN74HCS72QDRQ1
- 제조업체 부품 번호:
- SN74HCS72QDRQ1
- 설명의 일부:
- IC FF D-TYPE DUAL 2BIT 14SOIC
- Clock Frequency :
- 74 MHz
- Current - Output High, Low :
- 7.8mA, 7.8mA
- Input Capacitance :
- 5 pF
- Max Propagation Delay @ V, Max CL :
- 15ns @ 6V, 50pF
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Package / Case :
- 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Supplier Device Package :
- 14-SOIC
- Voltage - Supply :
- 2V ~ 6V