CD74ACT163M96E4
제조업체 부품 번호:
CD74ACT163M96E4
제조업체/브랜드:
Texas Instruments
설명의 일부:
IC 4BIT SYNC BIN COUNTER 16-SOIC
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Texas Instruments
제품 카테고리 :
카운터, 디바이더
Count Rate :
80 MHz
Direction :
Up
Logic Type :
Binary Counter
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Bits per Element :
4
Number of Elements :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Reset :
Synchronous
Supplier Device Package :
16-SOIC
Timing :
Synchronous
Trigger Type :
Positive Edge
Voltage - Supply :
4.5 V ~ 5.5 V