CD54HC4059F3A
- 제조업체 부품 번호:
- CD54HC4059F3A
- 제조업체/브랜드:
- Harris Corporation
- 설명의 일부:
- PROGRAMMABLE DIVIDE-BY-N COUNTER
- 재고 상태:
- 252
- 제조사 :
- Harris Corporation
- 제품 카테고리 :
- 카운터, 디바이더
- Count Rate :
- 54 MHz
- Direction :
- Down
- Logic Type :
- Divide-by-N
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Bits per Element :
- 16
- Number of Elements :
- 1
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C (TA)
- Package / Case :
- 24-CDIP (0.600", 15.24mm)
- Product Status :
- Active
- Reset :
- Asynchronous
- Supplier Device Package :
- 24-CDIP
- Timing :
- Synchronous
- Trigger Type :
- Positive Edge
- Voltage - Supply :
- 2 V ~ 6 V