CD74ACT163M96
- 제조업체 부품 번호:
- CD74ACT163M96
- 제조업체/브랜드:
- Texas Instruments
- 설명의 일부:
- IC 4BIT SYNC BIN COUNTER 16-SOIC
- 제조사 :
- Texas Instruments
- 제품 카테고리 :
- 카운터, 디바이더
- Count Rate :
- 80 MHz
- Direction :
- Up
- Logic Type :
- Binary Counter
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Bits per Element :
- 4
- Number of Elements :
- 1
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Product Status :
- Active
- Reset :
- Synchronous
- Supplier Device Package :
- 16-SOIC
- Timing :
- Synchronous
- Trigger Type :
- Positive Edge
- Voltage - Supply :
- 4.5 V ~ 5.5 V