CP15C1130018N
- 제조업체 부품 번호:
- CP15C1130018N
- 제조업체/브랜드:
- Semiconductor Circuits, Inc.
- 설명의 일부:
- DC DC CONVERTER 5V 15W
- 재고 상태:
- 1
- 제조사 :
- Semiconductor Circuits, Inc.
- 제품 카테고리 :
- DC DC 컨버터
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Enable, Active Low
- Current - Output (Max) :
- 3A
- Efficiency :
- 87%
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 6-DIP Module
- Power (Watts) :
- 15 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.00" L x 1.00" W x 0.40" H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 9V
- Voltage - Isolation :
- 1.6 kV
- Voltage - Output 1 :
- 5V