CP15C1130018P
제조업체 부품 번호:
CP15C1130018P
제조업체/브랜드:
Semiconductor Circuits, Inc.
설명의 일부:
DC DC CONVERTER 5V 15W
재고 상태:
1
제조사 :
Semiconductor Circuits, Inc.
제품 카테고리 :
DC DC 컨버터
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Enable, Active High
Current - Output (Max) :
3A
Efficiency :
87%
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
6-DIP Module
Power (Watts) :
15 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.00" L x 1.00" W x 0.40" H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
1.6 kV
Voltage - Output 1 :
5V