SN74LVC240APWR
제조업체 부품 번호:
SN74LVC240APWR
제조업체/브랜드:
Texas Instruments
설명의 일부:
IC BUFFER INVERT 3.6V 20TSSOP
재고 상태:
5,046
제조사 :
Texas Instruments
제품 카테고리 :
버퍼, 드라이버, 수신기, 트랜시버
Current - Output High, Low :
24mA, 24mA
Input Type :
Logic Type :
Buffer, Inverting
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Bits per Element :
4
Number of Elements :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Output Type :
3-State
Package / Case :
20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
20-TSSOP
Voltage - Supply :
1.65V ~ 3.6V