74LVC240APW,112
- 제조업체 부품 번호:
- 74LVC240APW,112
- 제조업체/브랜드:
- Nexperia
- 설명의 일부:
- IC BUFFER INVERT 3.6V 20TSSOP
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- Nexperia
- 제품 카테고리 :
- 버퍼, 드라이버, 수신기, 트랜시버
- Current - Output High, Low :
- 24mA, 24mA
- Input Type :
- Logic Type :
- Buffer, Inverting
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Bits per Element :
- 4
- Number of Elements :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Output Type :
- 3-State
- Package / Case :
- 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 20-TSSOP
- Voltage - Supply :
- 1.2V ~ 3.6V