GBJ15005-BP
제조업체 부품 번호:
GBJ15005-BP
제조업체/브랜드:
Micro Commercial Components (MCC)
설명의 일부:
BRIDGE RECT 1PHASE 50V 15A GBJ
재고 상태:
1,496
제조사 :
제품 카테고리 :
브리지 정류기
Current - Average Rectified (Io) :
15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
10 µA @ 50 V
Diode Type :
Single Phase
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
4-SIP, GBJ
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
GBJ
Technology :
Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.05 V @ 7.5 A
Voltage - Peak Reverse (Max) :
50 V