GBU15G-BP
제조업체 부품 번호:
GBU15G-BP
제조업체/브랜드:
Micro Commercial Components (MCC)
설명의 일부:
BRIDGE RECT 1PHASE 400V 15A GBU
재고 상태:
1,968
제조사 :
제품 카테고리 :
브리지 정류기
Current - Average Rectified (Io) :
15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
5 µA @ 400 V
Diode Type :
Single Phase
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
4-SIP, GBU
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
GBU
Technology :
Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.1 V @ 7.5 A
Voltage - Peak Reverse (Max) :
400 V