GHXS030A120S-D1E
제조업체 부품 번호:
GHXS030A120S-D1E
제조업체/브랜드:
SemiQ
설명의 일부:
BRIDGE RECT 1P 1.2KV 30A SOT227
재고 상태:
30
제조사 :
SemiQ
제품 카테고리 :
브리지 정류기
Current - Average Rectified (Io) :
30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
200 µA @ 1200 V
Diode Type :
Single Phase
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
SOT-227-4, miniBLOC
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOT-227
Technology :
Silicon Carbide Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.7 V @ 30 A
Voltage - Peak Reverse (Max) :
1.2 kV