MUS-0503.3
- 제조업체 부품 번호:
- MUS-0503.3
- 제조업체/브랜드:
- Diwell Electronics
- 설명의 일부:
- DC DC CONVERTER 3.3V 1W
- 재고 상태:
- 42
- 제조사 :
- Diwell Electronics
- 제품 카테고리 :
- DC DC 컨버터
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 303mA
- Efficiency :
- 71%
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 71°C
- Package / Case :
- 4-SIP Module
- Power (Watts) :
- 1 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.46" L x 0.30" W x 0.40" H (11.7mm x 7.5mm x 10.1mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 5.5V
- Voltage - Input (Min) :
- 4.5V
- Voltage - Isolation :
- 1.5 kV
- Voltage - Output 1 :
- 3.3V