CSHB0540R-100M
제조업체 부품 번호:
CSHB0540R-100M
제조업체/브랜드:
CODACA
설명의 일부:
POWER CHOKE, SMD MOLDED INDUCTOR
재고 상태:
1,350
제조사 :
CODACA
제품 카테고리 :
고정 인덕터
Current - Saturation (Isat) :
4.8A
Current Rating (Amps) :
4 A
DC Resistance (DCR) :
78.9mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.157" (4.00mm)
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Alloy Powder
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.228" L x 0.205" W (5.80mm x 5.20mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%