HFI-100505-2N7S
제조업체 부품 번호:
HFI-100505-2N7S
제조업체/브랜드:
Jaro Components Inc.
설명의 일부:
FIXED IND 2.7NH 300MA 170MOHM SM
재고 상태:
22,300
제조사 :
Jaro Components Inc.
제품 카테고리 :
고정 인덕터
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
300 mA
DC Resistance (DCR) :
170mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Inductance :
2.7 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Supplier Device Package :
0402 (1005 Metric)
Tolerance :
±0.3nH