HCPL-5150-300
제조업체 부품 번호:
HCPL-5150-300
설명의 일부:
OPTOISO 1.5KV GATE DRVR 8DIPGW
재고 상태:
재고 없음
제품 카테고리 :
절연체 - 게이트 드라이버
Approval Agency :
Common Mode Transient Immunity (Min) :
10kV/µs
Current - DC Forward (If) (Max) :
25 mA
Current - Output High, Low :
500mA, 500mA
Current - Peak Output :
600mA
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
8-CSMD, Gull Wing
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) :
500ns, 500ns
Pulse Width Distortion (Max) :
300ns
Rise / Fall Time (Typ) :
100ns, 100ns
Supplier Device Package :
8-DIP Gull Wing
Technology :
Optical Coupling
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
1.5V
Voltage - Isolation :
1500VDC
Voltage - Output Supply :
15V ~ 30V