LMV7275MF/NOPB
- 제조업체 부품 번호:
- LMV7275MF/NOPB
- 제조업체/브랜드:
- Texas Instruments
- 설명의 일부:
- IC COMPARATOR 1 GEN PUR SOT23-5
- 제조사 :
- Texas Instruments
- 제품 카테고리 :
- 비교기
- CMRR, PSRR (Typ) :
- 78dB CMRR, 80dB PSRR
- Current - Input Bias (Max) :
- 0.01µA @ 5V
- Current - Output (Typ) :
- Current - Quiescent (Max) :
- 14µA
- Hysteresis :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Elements :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Output Type :
- CMOS, Open-Drain, Rail-to-Rail
- Package / Case :
- SC-74A, SOT-753
- Product Status :
- Active
- Propagation Delay (Max) :
- 2.1µs
- Supplier Device Package :
- SOT-23-5
- Type :
- General Purpose
- Voltage - Input Offset (Max) :
- 4mV @ 5V
- Voltage - Supply, Single/Dual (±) :
- 1.8V ~ 5.5V, ±0.9V ~ 2.75V