SH50S-2.0-150
- 제조업체 부품 번호:
- SH50S-2.0-150
- 제조업체/브랜드:
- Amgis
- 설명의 일부:
- FIXED IND 150UH 2A 100 MOHM SMD
- 재고 상태:
- 500
- 제조사 :
- Amgis
- 제품 카테고리 :
- 고정 인덕터
- Current - Saturation (Isat) :
- Current Rating (Amps) :
- 2 A
- DC Resistance (DCR) :
- 100mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 0.411" (10.45mm)
- Inductance :
- 150 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 10 kHz
- Material - Core :
- Iron Powder
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- Shielding :
- Unshielded
- Size / Dimension :
- 0.957" L x 0.925" W (24.30mm x 23.50mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%